فرماندار شهرستان فریمان
عباسعلی صفایی
فرماندار شهرستان فریمان

    .     .     .
۱۳۹۹/۱۲/۰۸

رسیدگی به مشکلات شهرک شهید رجایی از مناطق حاشیه شهر مشهد در قالب بازآفرینی شهری آغاز شد

رسیدگی به کمبودها و مشکلات شهرک شهید رجایی از مناطق حاشیه شهر مشهد به عنوان یکی از مناطق حاشیه نشین این کلانشهر در قالب طرح بازآفرینی شهری به همت استاندار خراسان رضوی و مدیران دستگاه‌های اجرایی آغاز شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، در این راستا محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی عصر پنجشنبه به اتفاق سایر مدیران دستگاه‌های مربوطه از بخش‌های مختلف شهرک شهید رجایی مشهد معروف به "قلعه ساختمان" دیدن کرد.
پس از آن استاندار خراسان رضوی به اتفاق شهردار و دیگر مدیران شهری و نمایندگان دفاتر تسهیلگری محلات شهرک شهید رجایی طی جلسه‌ای که به مدت چهار ساعت در محل استانداری خراسان رضوی به طول انجامید، رفع کمبودها و معضلات این شهرک را مورد بحث و  بررسی قرار دادند.
در این جلسه محمدصادق معتمدیان برای رفع مشکلات احداث بیمارستان در منطقه شهرک شهید رجایی مشهد با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و چند نفر دیگر از مسوولان مرتبط عالی‌رتبه در تهران به صورت تلفنی گفت وگو کرد و هماهنگی‌ها برای عملیاتی کردن ساخت بیمارستان مزبور  و نیز حل مشکلات فاضلاب منطقه و دیگر مسایل موجود را انجام داد. 
استاندار خراسان رضوی طی سخنانی در این جلسه گفت: چهارچوب رسیدگی به مشکلات شهرک شهید رجایی مشهد در قالب طرح بازآفرینی شهری امروز تعیین شد و پس از آن با تدوین برنامه‌های مختلف این طرح‌ها عملیاتی می‌گردد.
محمدصادق معتمدیان افرود: همین الگو برای ساماندهی مشکلات و کمبودها در سایر محلات و مناطق حاشیه نشین شهر مشهد انجام خواهد شد.
وی بیان کرد: هم‌اکنون ۱۱۷ محله در شهر مشهد وجود دارد که ۷۸ محله از این تعداد در مناطق حاشیه‌ای شهر مشهد استقرار دارند.
استاندار خراسان رضوی گفت: بیش از ۷۰۰ پروژه عمرانی و زیر بنایی در قالب طرح‌های باز‌آفرینی شهری در مناطق حاشیه‌ای مشهد در حوزه‌های بهداشتی و درمانی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و تاسیسات زیر بنایی اجرا خواهد شد.
معتمدیان خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی که شاهد تخلیه روستاها و سکنی گزیدن آنها در حاشیه شهرها هستیم، باید معضلات حاشیه نشینی مدیریت و ساماندهی شود و همچنین مانع از گسترش حاشیه نشینی شد.
وی تاکید کرد: از طرف دیگر باید جلوی مهاجرت بیشتر روستائیان به حاشیه شهرها گرفته شود و این امر جز توسعه روستاها امکان پذیر نیست.
شهرک شهید رجایی مشهد معروف به قلعه ساختمان با جمعیت بیش از 120 هزار نفر یکی از مناطق پرجمعیت حاشین نشین کلانشهر مشهد به شمار می‌رود.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۸۴۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان